reklam

C# bilenlerin iş bulma imkanı nedir

coder
|
10.06.2018
|
183 okunma
|
0 Yorum

Yazılım sektöründe iş bulabilmenin en temel şartlarından bir taneside seçmiş olduğunuz programlama diline profesyonel bir şekilde hakim olmanızdır. C# programlama dili Microsoft tarafından desteklenen bir dildir. Bu yüzden diğer programlama dillerine nazaran daha çok tercih edilmektedir. 


C# programlama dilini bilenler eğer kendilerini yeterince geliştirebilirlerse Türkiye'de çok rahat iş bulabilirler. Türkiye'de devletin hemen hemen tüm kurumları temelinde microsoftun desteklediği C# dilini kullanılırlar. Bu yüzden Türkiye'de c# bilmek sizlere bir adım avantaj sağlayacaktır. 


Javanın platform bağımsızlığı her ne kadar programcıları java diline yönlerdirse de, ilerleyen zamanlar da platform bağımsızlığı c# dili için kaçınılmaz olacaktır.

 

 C# ile web siteler yapılabildiği gibi, masaüstü uygulamalar ve mobil uygulamalardayapılabilmektedir. Bunun yanında UNİTY3D ile muhteşem oyunlar yapılabilir. Ayrıca c# programlama dili ile artık devre kartları bileprogramlanabilmektedir. C# dilinin bu kadar özelliği kendisinde toplaması onu gözde programlama dillerinden birisi haline getiriyor. 


Ülkemizde en çok kullanılan programlama dili C# programlama dilidir. Bu yüzden c# programlama dilini bilenler çok rahat bir şekilde iş bulabilirler. Google da yazılımla ilgili iş imkanlarına baktığınızda en çok c# programlama dilini bilenler aranmaktadır. Web yazılımlar için Asp.net Mvc, masaüstü uygulamalar için windows form aplication, mobil uygulamalar için xamarin, oyun için unity3d  tercih edilmektedir. Hangi alanda çalışmak isterseniz isteyin yeter ki çalışmak istediğiniz alanda uzman olun. Örneğin diyelim ki masaüstü programlar yazmak istiyorsunuz, windows form aplication'u iyi bilmelisiniz.

 
Bütün bu bildiklerinizin yanında birazda veritabanı bilginiz olsa işte o zaman tam bir profesyonel olma yolunda hızlıca ilerliyorsunuz demektir. Genelde sql,tsql,mysql bilmek yeterli oluyor. 

Sözün kısası ne kadar çok bilginiz olsa iş bulma imkanınızda o kadar yüksek olacaktır.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2018 Geliştirici Mehmet Tanrıverdi & Tasarım Oktay Karakaya